Vítejte na info webu o vývoji, provozu a výdělku na webových stránkách a dalších tématech.
0 bodů
v kategorii Tvorba webu (880 bodů)
Rád bych věděl kolik chodí lidí na náš web. Jak to zjistím?

1 reakce

0 bodů
(880 bodů)
 
Nejlepší reakce

Zjistit počet návštěvníků a případná další data o nich a zdrojích odkud k vám přišli, je základ důležitých informací pro další rozvoj vašeho webu.

Informace o návštěvnících se dají zjistit na straně vašeho serveru/hostingu z logů, většinou váš hosting nabízí tyto informace v administračním prostředí.

Detailnější informace pak dostanete při použití takzvaných počítadel návštěvníků neboli trackerů. Tyto služby fungují tak, že po registraci dostanete unikátní javascriptový (či jen HTML) kód, který musíte umístit na stránky (po většinou do hlavičky nebo patičky webu, na všechny podstránky). S určitým časovým odstupem již budete mít aktuální data (povětšinou po jedné hodině až jednom dnu).

K dispozici je několik služeb, které vám zajistí více či méně detailní informace o uživatelích, ve více či méně složité reportéru. Na českém trhu jsou nejčastěji používány tyto služby:

Google Analytics - zdarma - velmi detailní informace o uživatelích - privátní reporty - nejpoužívanější robustní statistiky, které jsou používány miliony uživateli po celém světě (je otázka zda data z nich nevyužívá i Google, ač třeba anonymizovaně)
https://analytics.google.com/
Navrcholu.cz - zdarma/placený - detailní informace o uživatelích - privátní i veřejné reporty
https://navrcholu.cz/ (bohužel služba již zastavena)
Toplist.cz - zdarma - základní informace - privátní i veřejné reporty - takový základní tracker s možností informačního boxu o návštěvnosti přímo na vašich stránkách
https://toplist.cz/
Netmonitor.cz - placený - velmi detailní informace o uživatelích - primární i veřejné reporty -  tato služba a její žebříčky návštěvnosti, jsou v hojné míře využívány mediálními a reklamními agenturami při nákupu reklamních ploch
https://www.netmonitor.cz/
Extremetracking.com - zdarma/placený - detailní informace/rychlé a jednoduché reporty - privátní reporty (moje osobní top služba, kterou již používám přes 15 let)
https://extremetracking.com/

Další možností je použít vlastní script, který nasadíte do vašich stránek, ale to již vyžaduje určitou programátorskou zkušenost a nasazení na navštěvovanějších webech může působit problém s náročnosti na hosting/databázi.

Ukázka jednoduchého počítadla návštěvnosti v PHP:

1) PHP počítadlo zobrazení stránek

$counter = file_get_contents('./soubor-zobrazeni.txt') + 1;
file_put_contents('./soubor-zobrazeni.txt', $counter);

2) PHP počítadlo unikátních návštěvníků

session_start();
if(empty($_SESSION['visited'])){
    $counter = file_get_contents('./soubor-navstevnik.txt') + 1;
    file_put_contents('./soubor-navstevnik.txt', $counter);
}
$_SESSION['visited'] = true; 

3) Detailnější PHP počítadlo, lze například zdarma stáhnout na https://www.free-php-counter.com/ 

Vítejte na HAX.CZ, zde můžete klást otázky a dostávat odpovědi od ostatních členů komunity. Web se primárně věnuje vývoji a provozu webových stránek, eshopů a aplikací. Sekundárně přidruženým zajímavým tématům.
...