Vítejte na info webu o vývoji, provozu a výdělku na webových stránkách a dalších tématech.
0 bodů
v kategorii Jak vydělat na webu (880 bodů)
Jaké jsou možnosti na nejjednoduší monezitaci obsahového webu?

1 reakce

0 bodů
(880 bodů)
 
Nejlepší reakce

Máte web s návštěvností a rádi by jste získali peníze z reklamních ploch?

Řešení je několik:

 1. Použít reklamní sítě Adsense nebo Sklik
  Zaregistrujete se, vytvoříte a nasadíte reklamní plochy a po schválení už vyděláváte na reklamách, které vám zajišťuje reklamní síť. Nejjednodušší a poměrně výdělečný způsob. Reklamní sítě si berou provizi 30%-50% z zisku na zobrazených reklamách. S touto variantu máte vcelku jednoduše zajištěný příjem vašeho webu, samozřejmě pokud máte návštěvnost.
  Hodnocení 8/10 bodů.

  https://www.google.com/adsense/start/
  https://partner.seznam.cz/
   
 2. Získání provize z prodeje (Affiliate program)
  Velké množství eshopů, produktových webů a placených služeb nabízí partnerský program. Kdy vy zobrazujete reklamní prvky či odkazy na vašich stránkách a poté co se uživatel proklikne přes odkaz a nakoupí zboží či službu na straně partnera, tak získáte provizi.
  Výše provize je rozdílná pro jednotlivé partnery a pohybuje se v rozmezí 0,2% až 40% z objednávky. Je pracnější registrovat se u různých partnerů a nasazování reklam po jedné, ale může to být oceněno dobrým ziskem, když správně skloubíte obsah webu s odkazovaným partnerem.  
  Naštěstí v velké množství partnerských programů se dá použít několik affiliate sítí, které už mají v sobě desítky eshopů a služeb, které můžete propagovat.
  Hodnocení 7/10 bodů

  https://affiliate.alza.cz/
  https://ehub.cz/
  https://www.dognet.sk/
  https://affiliateport.eu/cs/affiliate-port/
  https://www.cj.com/ (u nás zastupovaná https://www.vivnetworks.com/)
   
 3. Přímý prodej reklamních ploch
  Sežeňte si inzerenty po vlastní ose, zavolejte nebo napište do firem, které by potencionálně mohly být zájemci o reklamní plochy u vás na webu. Je to pracné a nejsložitější z nabízených variant. Velké firmy jsou povětšinou zastupovány mediálními agenturami. Může být problém se domluvit na obchodu, pokud nemáte opravdu velký zásah a hromadu aktivních návštěvníků. A samozřejmě to chce, aby jste měli velké množství obchodního talentu. Ale o to více můžete vydělat! 
  Hodnocení 5/10 bodů 
Vítejte na HAX.CZ, zde můžete klást otázky a dostávat odpovědi od ostatních členů komunity. Web se primárně věnuje vývoji a provozu webových stránek, eshopů a aplikací. Sekundárně přidruženým zajímavým tématům.
...